پنجشنبه 8 مهر 1389
متن پيام ولي امر مسلمين جهان به اين شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
امت بزرگ اسلامي
فاجعه سيل زدگي كه برادران و خواهران مسلمان پاكستاني را در محنتي بزرگ فرو برده است، هر روز ابعاد گسترده تري مي يابد. اين فاجعه مناطق بسياري از شمال تا جنوب پاكستان را دربر گرفته و ميليون ها نفر را آواره كرده است. گستردگي اين بلاي خانمان سوز موجب شده است كه امداد رساني نيز با دشواري فراوان مواجه شود.
ملت مسلمان پاكستان در حالي با اين مصيبت بزرگ مواجه است كه نيروهاي اشغالگر و متجاوز امريكايي مستمراً با دستاويز قرار دادن بهانه هاي واهي خاك اين كشور اسلامي را در معرض تاخت و تاز قرار مي دهند.
ملت هاي شريف مسلمان
حجم خسارت هاي وارده چنان گسترده است كه افزون بر نياز فوري و مبرم ميليون ها برادر و خواهر ما و شما به آذوقه، لباس و محل سكونت، بخش عظيمي از زيرساخت هاي پاكستان از بين رفته است. متأسفانه سازمان هاي بين المللي وظيفه خود يعني خدمت رساني به انسان هاي مصيبت زده را به خوبي انجام نداده اند، امري كه به نوبه خود درخور توجه و موشكافي است.
برادران و خواهران مسلمان
حجم كمك هاي ما هر چه باشد، اندكي است در برابر اقيانوس نياز سيل زدگان پاكستاني، اما بايد در اين موقعيت خطير، براساس اخوت اسلامي به وظيفه خويش عمل كنيم و به ياري اين برادران و خواهران مصيبت زده بشتابيم. نكته اي كه بايد دولت هاي اسلامي و سازمان هاي بين المللي به آن بيشتر توجه كنند، ياري رساندن به دولت پاكستان در طراحي و اجراي چگونگي مقابله با اين محنت و نحوه امدادرساني و تبعات فوري و درازمدت آن است امري كه يقيناً در موقعيت هاي اضطراري، هر حكومتي را در پرداختن به امداد رساني به صورت كامل و همه جانبه با مشكل مواجه مي سازد.
سيدعلي خامنه‌اي
9/شهريور ماه/1389

20/رمضان المبارك/1431

 
امتیاز دهی
 
 

تعداد بازديد اين صفحه: 1542
   

 

 

 

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

مهر حوزه
مجری سایت : شرکت سیگما