روحاني اهل سنت لبنان: ما مديون ولايت فقيه هستيم


شيخ احمدالزين رئيس هيات امناي تجمع علماي مسلمين لبنان :

وي در گفتگو با سرويس بين الملل مركز خبر حوزه ابراز داشت: از جهت علمي و عملي براي هيچ مؤسسه يا مدرسه يا اداره و يا حكومتي امكان ندارد بدون رهبري حركت كند تا  چه  رسد به امت اسلامي ؟!

شيخ احمد الزين ادامه داد: شرع از ما ميخواهد كه حامي ولي فقيه و رهبر باشيم  پس صلاح حتمي ما در اين است كه ايمان و محبتمان را به رهبرمان امام خامنه اي اعلام كنيم.

وي خاطر نشان كرد:ما از زماني كه راه امام خميني را قبول كرديم، تابع ولي فقيه بوده ايم و ان شاء الله خواهيم بود و از خداوند بزرگ مي خواهيم كه رهبرعزيز و  مقتدر ايران  را حفظ و حمايت نمايد.

قاضي سابق شرع صيدا بر ضرورت تبعيت از ولي فقيه تاكيد كرد و اظهار داشت:ما بايد پايبند به سياست ديني و اسلامي ولي فقيه  بوده و از او تبعيت كنيم؛ همان سياست ديني و اسلامي كه در قرآن آمده و پيامبر اكرم(ص) آورده است.

وي افزود: اين ولي فقيه است كه حكم شرعي را به ويژه در موضوع مقاومت و وحدت اسلامي بيان مي كند و ما هستيم كه بايد به آن عمل كنيم.

*در شرايط سختي قرار داريم

رئيس هيات امناي تجمع علماي مسلمين لبنان با اشاره به نقش رهبر معظم انقلاب در وحدت امت اسلامي و حمايت ايشان از جريان مقاومت گفت:در شرايط سختي قرار داريم و قدرتهاي استكباري،جريان مقاومت را نشانه رفته اند و در اين شرايط بايد گوش به فرمان ولي فقيه باشم.

وي گفت:گاهي در مورد مسأله مقاومت در لبنان گفته مي شود " ما نيازي به مقاومت نداريم و وظيفه ارتش است كه در مقابل اسرائيل بايستد" در جواب مي گوئيم تا وقتي كه ارتشهاي عربي و اسلامي در مواجهه با اسرائيل و آزاد سازي خاك فلسطين كوتاهي كنند اين مقاومت مردمي و اسلامي است كه بايد به پا خيزد.

مقاومت الگوي ارتش‌هاي عربي باشد

شيخ احمد الزين يادآور شد:درست در شرايطي كه ارتش هاي عربي با وجود كثرت و اجتماعشان توان رويارويي با رژيم صهيونيستي را نداشتند ؛ مقاومت اسلامي لبنان در جنگ سال 2006 ، يك ماه كامل پايداري كرد و دشمن صهيونيستي را با ذلت مجبور به عقب نشيني نمود و خود رژيم صهيونيستي نيز به اين شكست نظامي و سياسي اعتراف كرد.

وي ايمان به خدا و شهادت طلبي از يكسو و آمادگي نظامي از سوي ديگر  را از عوامل اين پيروزي دانست و ابراز داشت: حمايت ملت بزرگ ايران از مقاومت، نقش بسزايي در پيروزي هاي مقاومت داشته است.

اين روحاني سرشناس و با سابقه لبناني با بيان اينكه حمايت ايرانيان از مقاومت اسلامي قابل پيش بيني بود گفت: بنيانگذار انقلاب اسلامي ايران كه مردم ايران نيز به او اقتدا مي كنند با صراحت اعلام مي كرد كه " اسرائيل غده سرطاني است و بايد از بين برود و بايد با ارتش ميليوني در برابرش ايستاد ".

*آمريكا به شدت از ايران مي‌ترسد

وي با اشاره به هراس آمريكا و صهيونيست ها از جمهوري اسلامي ايران گفت:ايالات متحده آمريكا و در پشت سر او اروپا و رژيم صهيونيستي از جمهوري اسلامي ايران مي ترسند چون ايران، پرچم اسلام و وحدت اسلامي و آزاد سازي قدس شريف را برافراشته است.

شيخ احمد الزين ادامه داد:آنها سياست جمهوري اسلامي و خط امام خميني را در تعارض با اهداف و سياستهاي خود در منطقه و جهان مي بينند و لذا اقدام به مقابله با ايران مي‌كنند، اما پيروزي نهايي با جمهوري اسلامي است چون رهبر و مردم ايران  با خدا هستند و خدا هم وعده پيروزي را به ما داده است .


 
امتیاز دهی
 
 

آرشيو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 3319
   

 

 

 

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

مهر حوزه
مجری سایت : شرکت سیگما